Co się dzieje w INPRIS?

Archiwum

Łukasz Bojarski o zagrożeniach dla Krajowej Rady Sądownictwa

19 kwietnia 2017. Na łamach Gazety Prawnej ukazał się artykuł Łukasza Bojarskiego (Prezesa INPRIS) dotyczący skutków procedowanej w parlamencie ustawy zmieniającej zasady funkcjonowania Krajowej Rady Sądownictwa.

Projekt ważnych zmian w ustroju sądów wniesiony do Sejmu

12 kwietnia 2017. Na stronie Sejmu pojawił się projekt ustawy zawierający istotne zmiany dotyczące przede wszystkim sądów powszechnych. Jest to projekt poselski, nie był zatem poddany konsultacjom publicznym. Zawarte w nim zmiany były zapowiadane przez rząd od kilku miesięcy.

Porozumienie Samorządów Zawodowych i Stowarzyszeń Prawniczych o Krajowej Radzie Sądownictwa

7 kwietnia 2017. Porozumienie Samorządów Zawodowych i Stowarzyszeń Prawniczych przyjęło 5 kwietnia 2017 r. stanowisko popierające projekt zmian w ustawie o KRS autorstwa Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

Krytyczna opinia Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie o rządowym projekcie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa

29 marca 2017. Została opublikowana krytyczna opinia Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie o rządowym projekcie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. W konkluzji OBWE zaleca odstąpienie od działań mających na celu przyjęcie ustawy.

Nowe informacje na temat przeszłości prof. Mariusza Muszyńskiego

27 marca 2017 r. Gazeta Wyborcza opublikowała nowe informacje dotyczące przeszłości prof. Mariusza Muszyńskiego jako oficera polskich służb specjalnych.