Co się dzieje w INPRIS?

Archiwum

Oświadczenie koalicji organizacji prowadzących Obywatelski Monitoring Kandydatów na Sędziów TK

25 lutego 2017. Zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem koalicji organizacji prowadzących Obywatelski Monitoring Kandydatów na Sędziów TK w sprawie przebiegu ostatniego wyboru sędziego TK.

Nowy sędzia TK wybrany. Brak czasu na poznanie kandydata.

23 lutego 2017. Sejm wybrał dr. hab. Grzegorza Jędrejka, prof. UKSW na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Od momentu upływu terminu na zgłoszenie kandydatów do wyboru upłynęło zaledwie kilkadziesiąt godzin. Ani posłowie, ani opinia publiczna nie mieli rzeczywistej szansy poznać kandydata i ocenić jego kwalifikacji na sędziego TK.

Kandydat na Sędziego TK

21 luty 2017. Dr hab. Grzegorz Jędrejek, prof. UKSW zostanie zgłoszony jako kandydat na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Stowarzyszenia sędziowskie w sprawie zagrożeń dla niezawisłości sędziowskiej

14 lutego 2017. Cztery stowarzyszenia sędziowskie opublikowały w dniu 12 lutego 2017 r. wspólne oświadczenie dotyczące ostatnich wydarzeń zagrażających niezawisłości sędziowskiej.

22 lutego upływa termin na zgłaszanie kandydatów na sędziego Trybunału Konstytucyjnego

13 lutego 2017. Marszałek Sejmu RP wyznaczył 22 lutego 2017 r. jako datę, do której można zgłaszać kandydatów na sędziego TK na miejsce zwolnione w wyniku z zrzeczenia się stanowiska sędziego TK przez prof. Andrzeja Wróbla.