Co się dzieje w INPRIS?

Archiwum

Trzecie spotkanie Inkubatora INPRIS

31 stycznia 2019. Inkubator INPRIS się rozpędza!

Atak na sądy - czy jesteśmy prekursorami?

22 stycznia 2019. Na stronie RPO znajduje się zapis video debaty zorganizowanej przez INPRIS i Biuro RPO nt. wpływania przez władze polityczne na sędziów.

Zapraszamy na szkolenie „Akademii Stanowienia Dobrego Prawa dla Organizacji Pozarządowych” w Radomiu

14 stycznia 2018. Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na szkolenie „Udział organizacji pozarządowych w konsultacjach publicznych” w Radomiu 21-22 lutego 2019 r.

Zaproszenie na Debatę 10 stycznia w Biurze RPO: Sędziowie pod presją. Czy doświadczenie światowe może nas czegoś nauczyć?

28 grudnia 2018. Jak władze polityczne starają się wpływać na niezależne sądy (a nawet je podporządkowywać)? Co powoduje, że się to udaje, a co pomaga utrzymać niezależność? Czego nas w tej mierze uczy historia ataków na niezależne sądownictwo w innych krajach? Czy wpływ polityków na wybór sędziów to rzeczywiście standard europejski? Czy to argument, który może uzasadnić zmiany dokonujące się w Polsce (na przykładzie Niemiec i Polski)?

Prof. Hans Petter Graver on Judges under Stress – the Breaking Point of Judicial Institutions. Invitation to the seminar on January 10th, Warsaw U.

28 December 2018. How do rulers seek judicial compliance with authoritarian measures, how do judges react to such measures, and what are the conditions under which an independent judiciary breaks down?