INPRIS to think tank prawniczy.

Informacja koalicji OMX GIODO

W związku ze wskazaniem radcy prawnego Mirosława Wróblewskiego jako jedynego kandydata w wyborach Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, uprzejmie informujemy:

Mirosław Wróblewski zasiada w Zarządzie Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy, którego prezesem jest Adam Bodnar, wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a członkami niektórzy pracownicy zarówno HFPC, jak i INPRIS, w tym wszyscy członkowie zarządu INPRIS.

Mirosław Wróblewski był w latach 2013-2014 współpracownikiem INPRIS, występował jako ekspert w projekcie dotyczącym Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

Niezależnie od znajomości z Kandydatem kontynuujemy działania związane z monitorowaniem wyborów GIODO wedle ustalonej przez koalicję metodologii – zbieranie i upublicznianie informacji o Kandydacie (w tym przekazanie z prośbą o wypełnienie kwestionariusza Kandydata), organizacja spotkania z Kandydatem (wysłuchania publicznego), monitorowanie procedur parlamentarnych związanych w wyborem.

Przypominamy, że w ramach monitoringu nie prowadzimy lobbingu na rzecz konkretnych kandydatów. Chodzi nam o to, aby objęcie ważnych stanowisk publicznych w Polsce wiązało się z dobrym obyczajem publicznego przedstawienia kwalifikacji kandydata, zanim zapadnie decyzja o powołaniu. OMX ułatwia innym zainteresowanym i kompetentnym osobom lub organizacjom oraz mediom zajęcie stanowiska co do kompetencji oraz zalet i wad kandydatur.