INPRIS to think tank prawniczy.

Nabór na szkolenia legislacyjne

25 maja 2018 r. INPRIS wspólnie z WISE-Europa zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych z Mazowsza do zapisywania się na szkolenia dotyczące stanowienia prawa i analiz ekonomicznych. Pierwsze z nich planujemy już 25 i 26 czerwca 2018 r. W ciągu najbliższych dni uruchomimy również szkolenia e-learningowe.

Tworzenie aktów prawnych, konsultacje publiczne, a może podstawy ekonomii lub ocena jakości prawa? WiseEuropa i INPRIS przygotowały ofertę bezpłatnych szkoleń dla przedstawicieli organizacji pozarządowych w ramach projektu „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa”. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem kursów i zapisania się na wybrane szkolenia. Proponujemy do wyboru 10 szkoleń zebranych w czterech modułach. Szkolenia w ciągu najbliższych dwóch lat będą realizowane w całym kraju. Rozpoczynamy od województwa mazowieckiego. To uczestnik decyduje, które szkolenia są dla niego najbardziej interesujące i przydatne. Może wybrać dowolne szkolenie z naszej oferty. 

Na początek proponujemy do wyboru następujące szkolenia:

1. Ogólne informacje o prawie, analizie prawa i systemie tworzenia prawa.

2. Przebieg procesu legislacyjnego.

3. Udział organizacji pozarządowych w konsultacjach publicznych.

4. Rzecznictwo organizacji pozarządowych. Pozyskiwanie i wykorzystywanie informacji i danych.

Szczegółowe informacje o zakresie i warunkach udziału w szkoleniach można znaleźć tutaj. Termin zgłoszeń na pierwsze szkolenie to 18 czerwca 2018 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje i materiały dotyczące projektu Akademia Stanowienia Dobrego Prawa znajdują się na stronie internetowej wise-europa.eu/akademia/

 

Projekt realizują wspólnie:

WiseEuropa – Fundacja Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich – niezależny think-tank, który specjalizuje się w polityce europejskiej i zagranicznej oraz w ekonomii;

INPRIS – Instytut Prawa i Społeczeństwa, prawniczy think-tank, działający na rzecz poprawy jakości prawa i standardów rządzenia.

Projekt „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa dla Organizacji Pozarządowych” jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego” (POWR.02.16.00-00-0014/16).