INPRIS to think tank prawniczy.

OMX zaprasza na otwarte spotkanie z kandydatem na GIODO

22 stycznia 2015. INPRIS, Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Fundacja Panoptykon zapraszają na otwarte spotkanie z Mirosławem Wróblewskim, kandydatem na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Spotkanie odbędzie się 29 stycznia 2015 (czwartek) o godz. 18, w sali konferencyjnej HFPC, Warszawa, ul. Zgody 11.

W ramach prowadzonego monitoringu wyborów GIODO jako koalicja organizacji pozarządowych nie tylko monitorujemy procedury parlamentarne, ale pragniemy również umożliwić zaistnienie debaty publicznej na temat wyborów i zgłoszonego kandydata. Chcemy, aby proces obsadzania ważnych stanowisk w państwie był transparentny i dawał możliwość zabrania głosu różnym środowiskom, w tym organizacjom pozarządowym. Dotyczy to w szczególnym stopniu stanowisk związanych z ochroną praw i wolności obywatelskich, do jakich niewątpliwie należy Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Na początku roku jako kandydat na stanowisko GIODO został zgłoszony radca prawny Mirosław Wróblewski, który pełni obecnie funkcję Dyrektora Zespołu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich oraz członka Zarządu Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej (kadencja 2012-2017).

Poprosiliśmy Kandydata o przedstawienie najważniejszych danych o sobie i swoim doświadczeniu zawodowym – kwestionariusz z udzielonymi odpowiedziami można znaleźć tutaj.

Na spotkanie zapraszamy przedstawicieli środowisk prawniczych i naukowych, działaczy organizacji pozarządowych, media i wszystkich zainteresowanych (wstęp wolny, bez zapisów).