Aktualności

INPRIS w Rzymie o Karcie Praw Podstawowych UE w sprawach azylowych

21-22 maja 2018. INPRIS współorganizuje w Rzymie konferencję międzynarodową poświęconą dyskusji i dzieleniu się doświadczeniami dotyczącymi możliwości stosowania Karty Praw Podstawowych UE w sprawach azylowych.

W konferencji wzięli udział uczestnicy między innymi z Austrii, Chorwacji, Grecji, Polski, Rumunii, Włoch - sędziowie, adwokaci, przedstawiciele świata nauki i organizacji obywatelskich. W dużej mierze byli to praktycy zajmujący się sprawami azylowymi na codzień. 

Program konferencji w języku angielskim.

W konferencji wzięli udział prowadząc panele i prezentując problemy z jakimi borykamy się w Polsce: Łukasz Bojarski, prezes INPRIS, Jacek Białas - radca prawny, ekspert w sprawach azylowych i migracyjnych, zatrudniony w ramach projektu oraz Mirosław Wróblewski, ekspert współpracujący z INPRIS w projektach dotyczących Karty Praw Podstawowych. 

Konferencję zorganizowaliśmy w ramach projektu ‘JUDGING THE CHARTER’ - The Charter in Judicial Practice with a Special Focus on the Case of Protection of Refugees and Asylum Seekers (No JUST/2015/JTRA/AG/EJTR/8682)

Partnerami w projekcie są 

Ludwig Boltzmann Institute of Human Rights, Wiedeń, Austria (lider)

Federal Ministry of Justice, Wiedeń, Austria 

Istituto di studi giuridici internazionali del Consiglio Nazionale delle Ricerche, Rzym, Włochy 

Croatian Ombudsperson Office, Zagrzeb, Chorwacja

Centre for European Constitutional Law, Ateny, Grecja 

INPRIS, Warszawa, Polska 

 

Konferencja odbywa się w ramach międzynarodowego projektu "Judging the Charter" współfinansowanego przez Unię Europejską i Fundację im. Stefana Batorego.