Co się dzieje w INPRIS?

Archiwum

Wybory na ważne funkcje publiczne. Doświadczenia i rekomendacje z badań i monitorowania

23 lutego 2024. W ostatnich tygodniach toczy się dyskusja o przejrzystości i otwartości naboru na ważne funkcje publiczne. Organizowane są wysłuchania. Przypominamy zatem nasze publikacje, raporty i badania dotyczące tej tematyki, które zawierają konkretne rekomendacje i propozycje uregulowań.

1,5% PIT dla INPRIS. Przybliżamy prawo ludziom

22 lutego 2024. Zachęcamy do przekazywania 1,5% PIT na rzecz INPRIS. Posiadamy status organizacji pożytku publicznego i wszystkie pozyskane środki wykorzystamy na działania zgodne z naszą misją "Przybliżamy prawo ludziom".

Mirosław Wróblewski prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych

26 stycznia 2024. Dziś w Sejmie RP Mirosław Wróblewski złożył ślubowanie i został Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dla nas to szczególnie miła chwila. Mecenas Mirosław Wróblewski to wybitny ekspert i od wielu lat współpracownik INPRIS. Gratulujemy i życzymy powodzenia. Wiele ważnych wyzwań przez urzędem i jego nowym Prezesem.

ROOF – Rule of law facilitation project. Zaczynamy!

4 stycznia 2023. Od 20 grudnia 2023 r. INPRIS realizuje projekt „ROOF – Rule of Law facilitation project” (Praworządność – kierunki naprawy) finansowany przez Amerykańską Agencję ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID).

Praworządność. Stanowisko INPRIS

7 listopada 2023. Przedstawiamy stanowisko Instytutu Prawa i Społeczeństwa INPRIS w sprawie praworządności po wyborach parlamentarnych 15 października 2023 r.