INPRIS to think tank prawniczy.

1% dla INPRIS. Przybliżamy prawo ludziom. Działamy na rzecz przejrzystego i rzetelnego stanowienia prawa.

19 kwietnia 2022. Zachęcamy do przekazywania 1% na rzecz INPRIS. Uzyskaliśmy status OPP i możemy już zbierać środki w ramach odpisu 1% podatku PIT. Na jakie działania przeznaczymy datek z 1%?

Dobre prawo to była pierwsza idea, dla której zdecydowaliśmy się utworzyć INPRIS.

Dobre prawo, przejrzyste stanowienie prawa, rzetelne konsultacje publiczne. Każdego roku staramy się zrobić co się tylko da, żeby nie były to puste hasła. Przeprowadziliśmy w całym kraju dziesiątki szkoleń dotyczących stanowienia prawa dla organizacji pozarządowych, przygotowaliśmy legislacyjną grę edukacyjną „Twoje prawo”, pracowaliśmy nad algorytmami i mapą procesu legislacyjnego, uczyliśmy o ewaluacji prawa, wydawaliśmy publikacje.

Od początku działamy w Obywatelskim Forum Legislacji. Mamy w swoim dorobku ważne ekspertyzy dotyczące stanowienia prawa i wykorzystania nowych technologii w stanowieniu prawa. Przygotowaliśmy kursy e-learningowe i materiały edukacyjne. Sami też praktykowaliśmy udział w procedurach legislacyjnych dotyczących konkretnych ustaw.

Mimo fatalnego stanu polskiej legislacji nie poddajemy się. Będziemy robić swoje. Krok po kroku.

Jeżeli uważają Państwo, że to co robimy i co będziemy robić jest ważne i warte wsparcia, to zachęcamy do uwzględnienia nas w rozliczeniu rocznym PIT i przekazania nam 1% podatku. Nasz nr KRS to 0000328112. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.

Nasze działania koncentrujemy wokół idei "Przybliżamy prawo ludziom":

  • Pracujemy na rzecz zwiększenia dostępu do prawa;
  • Uczymy prawa przyjaznym językiem;
  • Łączymy prawników z organizacjami społecznymi;
  • Działamy na rzecz przejrzystego i rzetelnego stanowienia prawa;
  • Międzynarodowo działamy na rzecz praw człowieka i obywatela. 

Wiemy, że jest to szczególny czas. Skala potrzeb jest i będzie przeogromna. My też włączamy się i będziemy się włączać - tak jak umiemy najlepiej - w działania wspierające Ukrainę.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej. Jesteśmy też do dyspozycji w razie pytań i uwag. W najbliższym czasie postaramy się syntetycznie przybliżyć każdy z powyższych obszarów naszej działalności.