INPRIS to think tank prawniczy.

1% dla INPRIS. Przybliżamy prawo ludziom. Pracujemy na rzecz zwiększenia dostępu do prawa.

13 kwietnia 2022. Zachęcamy do przekazywania 1% na rzecz INPRIS. Uzyskaliśmy status OPP i możemy już zbierać środki w ramach odpisu 1% podatku PIT. Na jakie działania przeznaczymy datek z 1%?

Dostęp do prawa to jedna z najważniejszych dla nas spraw.

Od samego początku naszej działalności pracujemy nad tym, żeby obywatele mieli powszechny dostępu do dobrej jakości porad prawnych i do pomocy prawnej, staramy się o większą dostępność różnych instytucji, w tym oczywiście sądów. Prowadzimy badania, przygotowujemy propozycje rozwiązań ustawowych, wydajmy raporty, monitorujemy, pokazujemy, jak wykorzystać nowe technologie.

Współpracujemy z korporacjami prawniczymi, sędziami, urzędami. Pracują z nami najlepsi eksperci. Udało nam się też namówić do współpracy czołowych zagranicznych ekspertów.

Z naszych opracowań i propozycji korzystają organizacje, korporacje prawnicze, ministerstwa, samorządy, parlamentarzyści, Najwyższa Izba Kontroli.

Wiele jeszcze jest do zrobienia.

Jeżeli uważają Państwo, że to co robimy i co będziemy robić jest ważne i warte wsparcia, to zachęcamy do uwzględnienia nas w rozliczeniu rocznym PIT i przekazania nam 1% podatku. Nasz nr KRS to 0000328112. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.

Nasze działania koncentrujemy wokół idei "Przybliżamy prawo ludziom":

  • Pracujemy na rzecz zwiększenia dostępu do prawa;
  • Uczymy prawa przyjaznym językiem;
  • Łączymy prawników z organizacjami społecznymi;
  • Działamy na rzecz przejrzystego i rzetelnego stanowienia prawa;
  • Międzynarodowo działamy na rzecz praw człowieka i obywatela. 

Wiemy, że jest to szczególny czas. Skala potrzeb jest i będzie przeogromna. My też włączamy się i będziemy się włączać - tak jak umiemy najlepiej - w działania wspierające Ukrainę.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej. Jesteśmy też do dyspozycji w razie pytań i uwag. W najbliższym czasie postaramy się syntetycznie przybliżyć każdy z powyższych obszarów naszej działalności.