INPRIS to think tank prawniczy.

1% dla INPRIS. Przybliżamy prawo ludziom. Uczymy prawa przyjaznym językiem.

5 kwietnia 2022. Zachęcamy do przekazywania 1% na rzecz INPRIS. Uzyskaliśmy status OPP i możemy już zbierać środki w ramach odpisu 1% podatku PIT. Jakie działania wesprze datek z 1%?

Warsztaty o prawie dla uczniów? Robimy je od lat. Podręcznik o prawie dla seniorów? Wydaliśmy go w grudniu 2021 r. Udział w popularyzujących prawo ogólnopolskich inicjatywach jak Tydzień Konstytucyjny? Jesteśmy w nich od początku.

A co nas wyróżnia? Mówimy o prawie “po ludzku”, tłumaczymy przepisy na polski. Posługujemy się infografikami, ilustracjami i schematami. Pracujemy od początku z grafikami, projektantami i konsultantami z wielu dziedzin. 

Od 2018 r. prowadzimy Inkubator Inpris, który uczy studentów prawa przedstawiać skomplikowane rozwiązania prawne w formie infografik czy plakatów. 

Wiemy, jak atrakcyjnie opowiadać o prawie. Wiemy (o) prawie wszystko.

Jeżeli uważają Państwo, że to co robimy i co będziemy robić jest ważne i warte wsparcia, to zachęcamy do uwzględnienia nas w rozliczeniu rocznym PIT i przekazania nam 1% podatku. Nasz nr KRS to 0000328112. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.

Nasze działania koncentrujemy wokół idei "Przybliżamy prawo ludziom":

  • Pracujemy na rzecz zwiększenia dostępu do prawa;
  • Uczymy prawa przyjaznym językiem;
  • Łączymy prawników z organizacjami społecznymi;
  • Działamy na rzecz przejrzystego i rzetelnego stanowienia prawa;
  • Międzynarodowo działamy na rzecz praw człowieka i obywatela. 

Wiemy, że jest to szczególny czas. Skala potrzeb jest i będzie przeogromna. My też włączamy się i będziemy się włączać - tak jak umiemy najlepiej - w działania wspierające Ukrainę.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej. Jesteśmy też do dyspozycji w razie pytań i uwag. W najbliższym czasie postaramy się syntetycznie przybliżyć każdy z powyższych obszarów naszej działalności.