INPRIS to think tank prawniczy.

Adam Bodnar kandydatem na RPO

19 czerwca 2015. Znamy nazwisko kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. W najbliższy poniedziałek dowiemy się ilu kandydatów będzie ostatecznie zgłoszonych.

Choć termin na zgłaszanie kandydatur na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich upływa w najbliższą niedzielę (21 czerwca br.) – poznaliśmy już nazwisko pierwszego oficjalnego kandydata. Platforma Obywatelska oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (oddzielnymi wnioskami) zgłosili na tę funkcję  Wiceprezesa Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka – doktora Adama Bodnara.

Źródło:

http://wyborcza.pl/1,75478,<wbr></wbr>18159990,Adam_Bodnar_<wbr></wbr>oficjalnym_kandydatem_na_<wbr></wbr>rzecznika_praw.html

Kandydatura wysunięta przez SLD i PO jest odpowiedzią na apel prawie 50 organizacji pozarządowych, które akcję poparcia doktora Adama Bodnara prowadziły m.in. w mediach społecznościowych.

W poniedziałek dowiemy się, czy  o urząd Rzecznika Praw Obywatelskich będzie ubiegał się więcej niż jeden kandydat.

Uruchomimy wtedy kolejny etap procedur związanych z monitoringiem procesu wyboru RPO 2015. O wszystkich działaniach będziemy informować na bieżąco.

 

Działania INPRIS odbywają się w ramach projektu „Obywatelski Monitoring Wyboru Sędziów” realizowanego z  programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.