INPRIS to think tank prawniczy.

Akademia Monitoringu Prawa. Reaktywacja.

23 września 2020. Mimo trudności covidowych udało się nam wznowić zajęcia „na żywo” i w ostatni weekend dokończyć II edycję Akademii Monitoringu Prawa. Dziękujemy bardzo aktywnym uczestnikom i znakomitym gościom za ciekawe i inspirujące zajęcia.

W dniach 18-20 września 2020 r. spotkaliśmy się w Hotelu Ford z grupą uczestników II edycji Akademii Monitoringu Prawa realizowanego wspólnie przez Fundacje ePaństwo i INPRIS. Udało się przeprowadzić warsztaty w ramach drugiego zjazdu przełożonego z marca tego roku. Przy zachowaniu koniecznych obostrzeń mieliśmy przez trzy dni okazję do intensywnych zajęć, rozmów, omawiania nowych pomysłów dotyczących oceny prawa, procesu legislacyjnego wpływu na działania władz itd. Uczestnicy Akademii, którzy nie mogli do nas przyjechać mogli uczestniczyć w spotkaniu on-line.

Nasze zaproszenie do spotkania z uczestnikami zjazdu przyjęli m.in. :

  • Jakub Szymik, CEE Government Relations,
  • Mariusz Haładyj, Prezes Prokuratorii Generalnej,
  • dr Tomasz Zalasiński, Kancelaria DZP,
  • Ewa Ivanowa, Gazeta Wyborcza,
  • Eliza Rutynowska, Fundacja FOR.

Uczestnicy Akademii przedstawili własne pomysły na bardzo ciekawe działania dotyczące monitoringu i ewaluacji prawa oraz aktywności w procesach legislacyjnych. Bardzo dziękujemy za inspirujące pomysły i życzymy powodzenia w ich realizacji.

Zjazd prowadzili Krzysztof Izdebski (Fundacja ePaństwo) i Grzegorz Wiaderek (INPRIS).

Zachęcamy do sięgnięcia do publikacji omawiającej zrealizowane przez nas ewaluacje dwóch ustaw oraz model obywatelskiej oceny skutków regulacji. Z całością publikacji „Obywatelska Analiza Prawa”, która powstała w ramach projektu można zapoznać się tutaj.

Polecamy też uwadze narzędzie Bank Danych Lokalnych, jakie powstało w ramach projektu pozwalające na analizę wielu dostępnych danych statystycznych.

 

Fot. Krzysztof Izdebski

Umowa o dofinansowanie Projektu: Obywatelska Analiza Prawa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.