INPRIS to think tank prawniczy.

Nasz człowiek w Oxfordzie

21 listopada 2022. Dr Krzysztof Riedl, Członek Zarządu INPRIS, w październiku 2022 r. rozpoczął roczne, prestiżowe studia Magister Juris (MJur) na Uniwersytecie w Oxfordzie.

Magister Juris to rozpoznawany na całym świecie kurs przeznaczony dla prawników z państw należących do kręgu civil law, który ma na celu przybieżenie im najtrudniejszych zagadnień z zakresu prawa angielskiego i międzynarodowego. Co roku ok. 350 kandydatów ubiega się o jedno z ok. 50 miejsc. W tym roku na kurs przyjęto 39 osób, reprezentujących 19 różnych narodowości.

Krzysztof realizuje swoje studia w prestiżowym Brasenose College, znanym również jako „college for lawyers” (w przeszłości jednym z jego dziekanów był m.in. H.L.A Hart), jak również otrzymał stypendium wydziałowe dla studentów MJur. Podczas studiów Krzysztof skupia się na relacjach prawa i nowych technologii, uczestnicząc w nowatorskim kursie prowadzonym wspólnie przez wydziały prawa i informatyki, na interdyscyplinarnym podejściu do mediacji i negocjacji, jak również zgłębia angielskie prawo kontraktów i procedurę cywilną. Równocześnie w wolnym czasie poświęca się nowej pasji – wiosłowaniu.

Krzysztof, czekamy na Twój powrót we wrześniu 2023 r. z nowym pakietem pomysłów i projektów.

Informacje o programie MJur oraz sylwetki aktualnych studentów dostępne są pod tym linkiem.