INPRIS to think tank prawniczy.

Nasz człowiek w Toskanii

28 marca 2022. Są w tej chwili rzeczy zdecydowanie ważniejsze, ale chcemy się czymś pochwalić - Jarosław Gwizdak (Członek Zarządu INPRIS) – od początku lutego 2022 r. przebywa we Florencji jako Policy Leader Fellow.

Jarosław uzyskał jedno z 30 stypendiów w School of Transnational Governance Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego. Do udziału w programie zgłosiło się 600 kandydatów z całego świata: aktywiści, dziennikarze, badacze i akademicy. Celem programu jest wzmocnienie kompetencji przywódczych, umożliwienie stypendystom skorzystania z oferty edukacyjnej uczelni i sieci kontaktów jej wykładowców i absolwentów. Każdy uczestnik programu pracuje we Florencji nad swoim projektem oraz wspiera EUI swoim doświadczeniem i wiedzą. Jarosław zajmuje się zmianą narracji o praworządności w Europie Centralnej

„Nasz człowiek w Toskanii” opracował już studium przypadku dla studentów stosunków międzynarodowych, obecnie przygotowuje analizę reform sądownictwa w Polsce i Północnej Macedonii. Poza tym można zobaczyć go na meczach AC Fiorentina oraz w muzeach (kolejność nieprzypadkowa). Znając Jarosława, to nie wszystko. Czekamy na jego powrót na początku lipca z pakietem pomysłów i projektów.

Informacje o programie i jego stypendystach dostępne są pod tym linkiem [link].