INPRIS to think tank prawniczy.

Nie będzie wysłuchania obywatelskiego kandydata do TK

7 grudnia 2016 r. W związku z brakiem reakcji kandydata do Trybunału Konstytucyjnego na zaproszenie organizacji prowadzących monitoring wyboru sędziego TK nie jesteśmy w stanie zorganizować wysłuchania obywatelskiego z udziałem kandydata.

Helsińska Fundacja Praw Człowieka i INPRIS zaprosiły kandydata do Trybunału Konstytucyjnego dr. hab. Michała Warcińskiego do przekazania informacji o sobie oraz do udziału w wysłuchaniu obywatelskim. Kandydat jednak nie odpowiedział na zaproszenie organizacji monitorujących wybór sędziego TK. Ponieważ jest to jedyny zgłoszony kandydat, nie jesteśmy w stanie zorganizować wysłuchania obywatelskiego kandydatów do TK.

Przypominamy, że w ramach prowadzonego od 2006 r. obywatelskiego monitoringu wyborów sędziów TK organizujemy wysłuchania obywatelskie kandydatów do TK, na których każdy zainteresowany może zadać pytanie kandydatowi oraz wysłuchać jego opinii na wskazane tematy. Niestety od października 2015 r. ze względu na zbyt krótkie terminy procedur wyborczych i brak zgody kandydatów na udział w spotkaniach, nie byliśmy w stanie zorganizować takich wysłuchań. Informacje o debatach organizowanych w poprzednich latach można znaleźć na stronie inpris.pl.