INPRIS to think tank prawniczy.

OMX zaprasza na otwarte spotkanie z Kandydatami na GIODO

26 marca 2015. INPRIS, Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Fundacja Panoptykon zapraszają na otwarte spotkanie z Kandydatami na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych: dr Edytą Bielak-Jomaa oraz mec. Sylweriuszem Markiem Królakiem. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 30 marca 2015 r., w godzinach 16.00 – 18.00, w siedzibie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (ul. Zgoda 11, sala konferencyjna VI piętro).

Spotkanie rozpocznie się od prezentacji kandydatów na stanowisko GIODO, a następnie uczestnicy spotkania będą mogli zadawać pytania kandydatom. Dyskusję będzie moderował Łukasz Bojarski (INPRIS).

W ramach prowadzonego monitoringu wyborów GIODO jako koalicja organizacji pozarządowych nie tylko monitorujemy procedury parlamentarne, ale pragniemy również umożliwić zaistnienie debaty publicznej na temat wyborów i zgłoszonych kandydatów. Chcemy, aby proces obsadzania ważnych stanowisk w państwie był transparentny i dawał możliwość zabrania głosu różnym środowiskom, w tym organizacjom pozarządowym. Dotyczy to w szczególnym stopniu stanowisk związanych z ochroną praw i wolności obywatelskich, do jakich niewątpliwie należy Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Poprosiliśmy Kandydatów o przedstawienie najważniejszych danych o sobie i swoim doświadczeniu zawodowym – kwestionariusz z udzielonymi przez dr Edytę Bielak-Jomaa odpowiedziami wraz z jej CV można znaleźć tutaj. Nadal czekamy na kwestionariusz od drugiego kandydata. 

Na spotkanie zapraszamy przedstawicieli środowisk prawniczych i naukowych, działaczy organizacji pozarządowych, media i wszystkich zainteresowanych (wstęp wolny, bez zapisów, spotkanie będzie nagrywane).

Więcej informacji na temat spotkania udziela Natalia Mileszyk - natalia.mileszyk(at)inpris.pl 

 

INPRIS podejmuje działania w ramach projektu „Obywatelski Monitoring Wyboru Sędziów” realizowanego z  programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.