INPRIS to think tank prawniczy.

Oświadczenie INPRIS w sprawie kadencji Rzecznika Praw Obywatelskich

16 kwietnia 2021. Jako organizacja i jej współpracownicy dziękujemy Profesorowi Adamowi BODNAROWI za jego działalność w roli Rzecznika Praw Obywatelskich!

To była trudna kadencja. Rzecznik musiał podjąć wyzwania, z jakimi nie mieliśmy do czynienia w Polsce po 1989 roku. Musiał odpowiedzieć na bezprecedensowy atak na polskie prawo przeprowadzony przez polityków. Atak, który miał nie tylko wymiar niszczenia polskich instytucji, ale również ludzi. Rzecznik nie zszedł z placu boju, tylko bronił instytucji jak i osób. Przeciwności, z którymi miał do czynienia, były okazją do wykazania się charakterem, energią, kompetencją. I tak się stało. Dlatego wiele spraw, które podjął, dużych lub małych, w danym dniu wygranych lub przegranych, nie poszło na marne. Patrząc na te lata pracy Profesora Adama BODNARA, wierzymy, że czekają go dalsze poważne osiągnięcia!

Dziękujemy za wielki wysiłek i tysiące interwencji.

Michał ARASZKIEWICZ, Łukasz BOJARSKI, Jakub DE BARBARO, Joanna GĄDEK - KUTNER, Jarosław GWIZDAK, Paweł MARANOWSKI, Miłosz PALEJ, Krzysztof RIEDL, Joanna ROKICKA, Ada TYMIŃSKA, Agata WACŁAWIK-WEJMAN, Filip WEJMAN, Grzegorz WIADEREK, Jan WINCZOREK, Tomasz ZALASIŃSKI.

Całość oświadczenia w formacje PDF.