INPRIS to think tank prawniczy.

Upowszechniamy infografiki

24 listopada 2022. Trwa kampania promocyjna infografik i materiałów, które przygotowaliśmy w ramach projektu “Haki na cyberataki”.

Z infografikami prezentującymi zasady bezpieczeństwa finansowego w internecie, poszczególne przestępstwa finansowe (phishing, vishing, spoofing oraz sniffing), informacje jak zgłosić oszustwo finansowe, jakie mamy prawa oraz gdzie szukać pomocy można zapoznać się pod tymi linkami:

Przestępstwo pishingu

Przestępstwo visihingu

Przestępstwo spoofingu

Przestępstwa sniffingu

Jak zgłosić przestępstwo finansowe - wersja dla młodzieży

Jak zgłosić przestępstwo finansowe - wersja dla seniorów

Jakie ma prawa ofiara oszustwa finansowego

Na co uważać kupując w internecie

Gdzie szukać pomocy

W ramach kampanii organizujemy spotkania z młodzieżą w szkołach oraz z seniorami w organizacjach seniorskich. Odbywają się także webinary z ekspertami dotyczące cyberbezpieczeństwa, które są dostępne na naszym profilu youtube.

W ramach upowszechniania przekazujemy informacje o projekcie i materiały do swobodnego wykorzystania do biur porad prawnych i obywatelskich, organizacji konsumenckich, uniwersyteckich poradni prawnych, bibliotek publicznych, organizacji seniorskich.

Z informacjami o naszych infografikach staramy się również dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców poprzez teksty na różnych portalach internetowych.

Nad przygotowaniem infografik pracował zespół: prawników związanych z INPRIS (dr Krzysztof Riedl i Grzegorz Wiaderek) oraz studio graficzne StoryVisio specjalizujące się w tworzeniu infografik i identyfikacji wizualnej (dr Magdalena Małczyńska-Umeda, odpowiedzialna za kreacje graficzne i Sunniva Szczepanowska-Lay). 

Współpracowała z nami grupa uczniów z XXVII Liceum im. T. Czackiego w Warszawie: Aleksandra Łukasiak, Tymon Pikuła, Julia Siwiec i Łukasz Wiaderek.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu Fundacji Santander.