INPRIS to think tank prawniczy.

Wątpliwości wokół sędziego TK Andrzeja Zielonackiego ciąg dalszy

5 lipca 2017 r. Wciąż pozostaje niewyjaśniona kwestia zaangażowania sędziego TK A. Zielonackiego (wcześniej adwokata) w spółki handlowe krajowe i zagraniczne.

Kolejne wątpliwości zrodziły się po opublikowaniu oświadczeń majątkowych sędziów TK. Zgodnie z opublikowanym na stronie TK oświadczeniem majątkowym sędziego TK Andrzeja Zielonackiego datowanym na 27 czerwca 2017 r. deklaruje on, że nie jest członkiem władz spółek prawa handlowego. Z oświadczeniem sędziego można zapoznać się tutaj. Tymczasem w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nr 0000122040 zarejestrowana jest spółka "DR. NEUHAUS & WSPÓLNICY – BROKERZY” sp. z o.o. W odpisie z Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego z dnia 5 lipca 2017 r. jako członek zarządu widnieje Andrzej Zielonacki o nr PESEL odpowiadającym dacie urodzin sędziego TK.  

O innych wątpliwościach wymagających wyjaśnienia dotyczących sędziego TK Andrzej Zielonackiego pisaliśmy tutaj. Dotyczyły one zaangażowania również w inne spółki (w tym zagraniczne) oraz kwestii skarg składanych na działania Andrzeja Zielonackiego jako adwokata.

Organizacje pozarządowe monitorujące wybory sędziów TK apelowały do posłów dokonujących wyboru sędziego o wyjaśnienie wszystkich wątpliwości dotyczących kandydata zanim podejmą decyzję o wyborze. Z apelem można zapoznać się tutaj. Zwracaliśmy się też do kandydata o przekazanie nam informacji o sobie. Kandydat – mimo obietnic – nie odpowiedział na nasze pytania.