INPRIS to think tank prawniczy.

Webinary o bezpieczeństwie cyfrowym

25 listopada 2022. Zapraszamy do zapoznania się naszymi webinariami o bezpieczeństwie cyfrowym i finansowym.

Do rozmowy zaprosiliśmy wybitnych ekspertów, którzy zgodzili się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniami. Rozmowy przeprowadzili współpracujący z nami w ramach projektu uczniowie XXVII Liceum im. T. Czackiego w Warszawie: Aleksandra Łukasiak, Tymon Pikuła, Julia Siwiec i Łukasz Wiaderek. Rozmowy można znaleźć na naszym kanale YouTube.

Zaproszenie nasze przyjęli:

1) Maciej Jan Broniarz - ekspert z wieloletnim doświadczeniem, ceniony wykładowca akademicki, konsultant ds. bezpieczeństwa IT. Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa i informatyki śledczej. Od 2010 roku wykładowca Informatyki Kryminalistycznej w Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadził liczne wykłady i szkolenia z cyberbezpieczeństwa. W czasie kariery zawodowej kierował m.in. Działem Sieci Komputerowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz zespołem CERT PLIX. 

2) Mecenas Beata Czechowicz - Adwokat. Specjalizuje się w prawie karnym, karnym–gospodarczym, karnym–skarbowym i w ochronie dóbr osobistych. Posiada wieloletnie doświadczenie procesowe. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie rozpoczęła pracę jako asystent w
Katedrze Postępowania Karnego. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu polskiego i europejskiego prawa spółek w Szkole Głównej Handlowej. Świadczy także pomoc pro bono w ramach współpracy w Programie Spraw Precedensowych Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jest członkiem Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy.

3) Grzegorz Tworek - Od wielu lat aktywnie promuje idee związane z bezpieczeństwem informatyki, zwłaszcza w powiązaniu z rozwiązaniami Microsoft. Autor artykułów i książek na temat security, prelegent i ekspert na wielu konferencjach, od studenckich po BlackHat. W czasie ponad 20-letniej kariery zarządzał czterema zbudowanymi od podstaw zespołami ekspertów IT Security, napisał dziesiątki narzędzi, znajdował bugi w kodzie systemów Windows, jednych hackerów wsadzał do więzienia a innych z niego wyciągał. Kilkanaście razy nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional.

Webinary zostały przygotowane w ramach programu "Haki na cyberataki".  W ramach projektu przygotowaliśmy infografiki prezentujące zasady bezpieczeństwa finansowego w internecie, poszczególne przestępstwa finansowe (phishing, vishing, spoofing oraz sniffing), informacje jak zgłosić oszustwo finansowe, jakie mamy prawa oraz gdzie szukać pomocy. Z infografikami można zapoznać się na naszej stronie internetowej oraz profilu FB. Można je również pobrać i wykorzystywać w edukacji, informacji, poradnictwie.

Na naszym profilu YouTube dostępne jest również nagranie prezentujące treść infografik przygotowane przez Małgorzatę Darmas.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu Fundacji Santander.