Infografika o Konstytucyjnym Turnieju Sądowym

15 grudnia 2013. Stowarzyszenie im. Profesora Hołdy organizuje drugą edycję Konstytucyjnego Turnieju Sądowego. Infografika przedstawia najważniejsze informacje na temat Turnieju i kazusu turniejowego pt. "Wielki Brat w twoim samochodzie".

Filip Wejman

W listopadzie i grudniu 2013 w Poznaniu spotkali się na dwa weekendy uczestnicy warsztatów infograficznych. Warsztaty, które nawiązują do wcześniejszych przedsięwzięć INPRIS w Warszawie i Katowicach (wspólnie z tamtejsza ASP), zorganizowała Pracownia Grafiki Informacyjnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w osobach dr hab. Lucyny Telejko-Kwiatkowskiej i Agaty Kulczyk wspólnie z INPRIS i Fundacją M26.

W toku warsztatów powstała między innymi infografika poświęcona Konstytucyjnemu Turniejowi Sądowemu, aktualnemu przedsięwzięciu naszej zaprzyjaźnionej organizacji - Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy (kilka osób z INPRIS należy do Stowarzyszenia).

Autorkami infografiki są Karolina Czaja, Marianna Czwojdrak, Aleksandra Grzegorek, Paulina Kacprzak i Agata Polasik we współpracy z INPRIS. To zasługuje na osobny, większy post poświęcony warsztatom, ale praca z tą znakomitą drużyną była wielką przyjemnością. Czasem udaje się trafić w idealne połączenie talentu artystycznego z inteligencją i dociekliwością przy rozmowie o komunikacji, danych, regulacjach prawnych, technologii. Podziwiałem, jak pięć projektantek w locie dzieliło się zadaniami i potem bezkolizyjnie dopasowywało fragmenty pracy czerpiąc z zupełnie odrębnych stylów i pomysłów.

UWAGA. Jak wiele infografik, ta zawiera uproszczenia. Trzeba również pamiętać, że infografika opiera się na pewnej interpretacji turniejowej ustawy (kazusu), która nikogo nie wiąże, a w szczególności uczestników Turnieju.

Pobierz PDF. Jeżeli klikniesz na grafikę poniżej, zobaczysz powiększenie.