Lenk

9 kwietnia 2013, godz. 11:30. Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych oraz INPRIS, Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, Fundusz Współpracy, portal rownosc.info i Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej zapraszają na otwarty wykład i seminarium poświęcone roli informacji wizualnej w rozwiązywaniu problemów społecznych, przeciwdziałaniu dyskryminacji i obrazowaniu relacji państwo-obywatel.

Profesor Krzysztof Lenk:
Projektowanie informacji wizualnej – infografika w komunikacji obywatel-państwo

Miejsce:
Aula Główna, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych
Warszawa, ul. Koszykowa 86

Termin:
wtorek, 9 kwietnia 2013

Program

11:30
wyklad ok. 45 min. + 15 min. na pytania i odpowiedzi

12:30
przerwa

13:00 - 15:00
seminarium poruszające temat tworzenia informacji wizualnej i komunikacji infograficznej w obszarze budowania relacji obywatel-państwo, obywatel-obywatel, w oparciu o materiały wizualne dostarczone przez INPRIS: mapa polskiego procesu legislacyjnego (projekt w opracowaniu).

Krzysztof Lenk to wybitny projektant grafik, absolwent katowickiej Filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, profesor Rhode Island School of Design w Providence (USA). W latach 1968–1969 pracował w Paryżu, w Agencji snip i w wydawnictwie tygodnika "Jeune Afrique", w latach 1973–1982 wykładowca łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych; autor projektów tygodnika „Perspektywy” oraz miesięcznika „Problemy” z lat 70-tych. Współzałożyciel i przez dziesięć lat główny projektant Dynamic Diagrams, jednego z pierwszych studiów specjalizujących się w projektowaniu na potrzeby internetu; publicysta i krytyk, autor wielu tekstów poświęconych projektowaniu, znakomity dydaktyk, wychowawca wielu utalentowanych projektantów odnoszących sukcesy na całym świecie; twórca wielkiego kunsztu i człowiek ogromnej wiedzy. Autor opublikowanych w Polsce książek: Krótkie teksty o sztuce projektowaniaProjekty i bazgroły (wydanych przez słowo|obraz terytoria) oraz Pokazać. Wyjaśnić. Prowadzić (wydana przez Zamek Cieszyn).

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zachęcamy do zapoznania się z poprzednim wykładem profesora Lenka:

###YOUTUBEVIDEO###