Miłosz Palej

Współpracownik INPRIS.

Prawnik procesowy i arbitrażowy, radca prawny (solicitor) w londyńskim biurze WilmerHale.

Ukończył z wyróżnieniem licencjat z prawa (BA in Jurisprudence) w Christ Church na Uniwersytecie Oksfordzkim, gdzie był również stypendystą. Następnie ukończył Legal Practice Course w Londynie, pracując jednocześnie w zespole instrumentów pochodnych międzynarodowej firmy zarządzającej aktywami. W kolejnym roku wrócił na Uniwersytet Oksfordzki na stypendium akademickim aby podjąć studia magisterskie (Bachelor of Civil Law), ze specjalizacją w prawie finansowym i międzynarodowym (w szczególności, międzynarodowym prawie karnym i konfliktów zbrojnych).

Podczas studiów Miłosz był rzecznikiem prasowym Oxford University Polish Society i pracował w Grecji, udzielając porad prawnych uchodźcom w Vial Camp na Chios.

Miłosz jest również współzałożycielem university.pl, platformy pro bono pomagającej polskim studentom w procesie aplikowania o pracę i praktyki w prawie i finansach w londyńskim City.

W swojej pracy Miłosz doradza przy rozwiązywaniu złożonych sporów handlowych (w tym sporów przed sądami angielskimi oraz w oparciu o zasady arbitrażowe największych międzynarodowych instytucji). Często też reprezentuje w sporach klientów pro bono, między innymi przed angielskim Wysokim Trybunałem (High Court) i Sądem Apelacyjnym (Court of Appeal).

Zdobywca nagrody International Pro Bono Excellence przyznawanej przez The Cyrus R. Vance Center for International Justice w Nowym Jorku za pracę w zespole, który przygotował raport amicus curiae w imieniu Human Rights Watch przed Sądem Najwyższym w Chile, w wygranej sprawie dotyczącej konstutucyjnego prawa do czystego środowiska.

Zainteresowania: arbitraż handlowy, prawo międzynarodowe, prawo konstytucyjne.