Agata Wacławik-Wejman

Członek Rady Nadzorczej i współzałożycielka INPRIS.

Prawnik, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu w Heidelbergu i Uniwersytetu Harvarda.

Członek korporacji adwokackiej stanu Nowy Jork, USA.

Dyrektor ds. polityk publicznych w Unii Europejskiej, Uber. 

Autorka publikacji krajowych i zagranicznych z zakresu prawa handlowego i rynków finansowych oraz polityki rozwoju i reform instytucjonalnych w sektorach publicznym i prywatnym. Listę głównych publikacji można zobaczyć tutaj.

W latach 2010-2016 była dyrektorem ds. polityk publicznych w Google. Wcześniej pracowała jako prawnik w Banku Światowym w Waszyngtonie D.C., gdzie zajmowała się rozwojem sektora publicznego i prywatnego. Pełniła funkcję członka zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Pracowała w Trybunale Konstytucyjnym jako radca orzecznictwa.

Była członkiem Legal Certainty Group, grupy ekspertów Komisji Europejskiej, a także ekspertem Europejskiego Banku Centralnego w zakresie znoszenia barier prawnych dla integracji europejskiego rynku kapitałowego. Należy do członków Polsko-Niemieckiego Centrum Prawa Bankowego UJ. Prowadziła zajęcia z międzynarodowego arbitrażu handlowego na Wydziale Prawa i Administracji UJ (drużyna UJ, której była trenerem, zajęła w 2010 roku V miejsce w konkursie The Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot w Wiedniu).  

Zainteresowania: informacja w prawie; reformy regulacji i procesu legislacyjnego; prawo konstytucyjne; prawo handlowe i prawo  rynków finansowych; ład korporacyjny Spółek Skarbu Państwa; behawioralna i ekonomiczna analiza prawa; alternatywne metody rozwiązywania sporów; edukacja prawnicza.

Kontakt: agata.waclawik-wejman at inpris.pl