BIBLIOTEKA INPRIS: Reforma nieodpłatnej pomocy prawnej

Osoby z INPRIS zaangażowane w projekt od wielu lat zajmują się tematyką nieodpłatnej pomocy prawnej. Stworzyliśmy i prowadzimy bibliotekę dot. reformy nieodpłatnej pomocy prawnej. Więcej informacji o bibliotece INPRIS.

 

Łukasz Bojarski i Grzegorz Wiaderek wzięli udział w III seminarium eksperckim „System pomocy prawnej” w Kancelarii Prezydenta RP

6 listopada 2012. W dniu 22 października 2012 roku w Pałacu Prezydenckim odbyło się trzecie seminarium eksperckie z cyklu „System pomocy prawnej” zorganizowane w ramach realizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP „Forum Debaty Publicznej”. Spotkanie poświęcone było regulacjom gwarantującym dostęp do przedsądowej pomocy prawnej. Zaprezentowane zostały przykłady systemów, które działają w Europie i są dobrze oceniane przez beneficjentów oraz analizowane były konkretne instytucje funkcjonujące w tych systemach w kontekście możliwości wykorzystania dobrych doświadczeń zagranicznych w warunkach polskich.

INPRIS reprezentowali Łukasz Bojarski (Członek Zarządu INPRIS) oraz Grzegorz Wiaderek (Prezes Zarządu INPRIS). Jedno z wystąpień wprowadzających wygłosił dr Jan Winczorek (ekspert INPRIS), drugim mec. Eligiusz Krześniak. W swoich wystąpieniach przedstawili modele funkcjonujące w Holandii, Anglii i Walii, Niemczech oraz Norwegii.

Więcej informacji o seminarium na stronie Kancelarii Prezydenta RP.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego