BIBLIOTEKA INPRIS: Reforma nieodpłatnej pomocy prawnej

Osoby z INPRIS zaangażowane w projekt od wielu lat zajmują się tematyką nieodpłatnej pomocy prawnej. Stworzyliśmy i prowadzimy bibliotekę dot. reformy nieodpłatnej pomocy prawnej. Więcej informacji o bibliotece INPRIS.

 

"Po poradę nie tylko do prawnika” – pierwszy z cyklu artykułów na temat nieodpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego

5 marca 2013. W dzienniku „Rzeczpospolita” ukazał się pierwszy z cyklu artykułów, przygotowanych przez INPRIS na podstawie analiz wykonanych w ramach projektu „Opracowanie kompleksowych i trwałych mechanizmów wsparcia dla poradnictwa prawnego i obywatelskiego w Polsce” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Artykuł Agaty Witkowskiej (analityczki INPRIS) „Po poradę nie tylko do prawnika”, dotyczy roli doradców, którzy nie posiadają wykształcenia prawniczego w świadczeniu porad prawnych i obywatelskich. W tekście wskazano m.in.: kim są paralegals oraz podano przykłady wykorzystywania paralegals w Polsce oraz w zagranicznych systemach nieodpłatnej pomocy prawnej. Wskazano też, że są obszary, w których porady udzielane przez osoby nieposiadające wykształcenia prawniczego cieszą się znaczną popularnością wśród osób poszukujących pomocy.

Link do artykułu na stronie Rzeczpospolitej

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego