Karta Praw Podstawowych jako żywy instrument - seminaria dla prawników już we wrześniu

INPRIS w ramach projektu Karta Praw Podstawowych jako żywy instrument  zaprasza na seminaria poświęcone Karcie Praw Podstawowych w pracy prawnika. Warsztaty poprowadzą SWSA prof. Nina Półtorak (UJ), radca prawny Mirosław Wróblewski (BRPO) oraz Łukasz Bojarski i Natalia Mileszyk (INPRIS).

SEMINARIUM DLA SĘDZIÓW

Seminarium dla sędziów, organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Sędziów THEMIS odbędzie się w dniach 21-22 września 2014 w Krakowie.

Seminarium w formie warsztatów (w tym praca na kazusach) poświęcone będzie praktycznym aspektom stosowania Karty Praw Podstawowych UE, takim jak m.in.: zakres stosowania KPP, konkretne wolności i prawa gwarantowane w dokumencie, możliwości wykorzystania KPP w pracy sędziego, polskie i europejskie orzecznictwo odwołujące się do KPP UE.

Seminarium organizowane jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Sędziów THEMIS.

Limit miejsc uczestników seminarium został wyczerpany.

SEMINARIA DLA RADCÓW PRAWNYCH

Radców prawnych zapraszamy do udziału w jednym z trzech seminariów (od 9 do 16):

- 16 września 2014 w Warszawie,

- 17 września 2014 w Gdańsku,

- 23 września 2014 w Krakowie.

Seminarium w formie jednodniowych warsztatów (w tym praca na kazusach) poświęcone będzie praktycznym aspektom stosowania Karty Praw Podstawowych UE, takim jak m.in.: zakres stosowania KPP, konkretne wolności i prawa gwarantowane w dokumencie, możliwości wykorzystania KPP  w pracy radcy prawnego w sprawach prowadzonych przed polskimi organami i sądami, polskie i europejskie orzecznictwo odwołujące się do KPP UE.

Seminaria organizowane są we współpracy z Komisją Praw Człowieka Krajowej Rady Radców Prawnych, udział w szkoleniu jest nieodpłatny dla uczestników, a za udział w seminarium przysługuje 15 punktów.

Więcej informacji i zgłoszenia: http://www.kirp.pl/Aktualnosci/Warsztaty-Karty-Praw-Podstawowych-UE-dla-radcow-prawnychOpis: https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

 

Seminaria są częścią międzynarodowego projektu „Karta Praw Podstawowych UE jako żywy instrument” finansowanego przez Unię Europejską i współfinansowanego przez Krajową Radę Radców Prawnych.

Projekt finansowany
przez Unię Europejską